Pozor! Začíná úsekové měření na dálnici D1

rady | 18.1.2016

To zda je takové úsekové měření účinné či ne, necháme na Vás, za nás si myslíme, že rozhodně ne a úsekovým měřením se provoz na jedné z nejvytíženějších dálnic v ČR určitě nestane ze dne na den bezpečnějším. Naštěstí se bude měřit pouze na 3 úsecích, nikoliv na každé mýtné bráně, tak jak bylo původem plánováno.

Rekonstruované úseky

Měření bude probíhat na 3 místech na dálnici D1, jedná se o 3 úseky, kde je rychlost snížena na 80km/hod z důvodu rekonstrukce dálnice. Oficiální odůvodnění tohoto měření je, aby řidiči vyšší rychlostí neohrožovali pracující dělníky, pokud ovšem nějací dělníci vůbec na rekonstruovaných úsecích budou. Ovšem názory jsou spíše takové, že se jedná o místa, kde se vybere nejvyšší možná částka na pokutách. Uvidíme, jak se bude celá tato situace vyvíjet, ale troufáme si říct, že toto měření je pouze a jen naplnění kasy, většina řidičů je při smyslech a ví, jak se svým vozidlem jet, aby neohrozila nikoho dalšího.

úsek 03, EXIT 29 Hvězdonice – EXIT 34 Ostředek

úsek 18, EXIT 134 Měřín – EXIT 141 Velké Meziříčí, západ

úsek 25, EXIT 178 Ostrovačice – EXIT 182 Kývalka

Co Vám hrozí za porušení rychlosti?

Pokud ovšem Vám naměří vyšší rychlost než povolenou 80km/hod, hrozí Vám samozřejmě následný postih, ať už bodový, tak i finanční ve formě pokuty. Jestliže tedy překročíte rychlost o méně než 30 km/hod, hrozí vám 2 trestné body a pokuta až 2 500 Kč. Překročení o 30 až 50 km/hod pak znamená 3 body a pokutu až 5 000 korun. Pokud pojedete 130 km/hod a více, tak se musíte připravit na pokutu až 10 000 Kč a zákaz řízení na 6-12 měsíců.

  • Pozor! Začíná úsekové měření na dálnici D1